تبلیغات
وبلاگ باغ تنگه «باقرتنگه» baghertange/baghtanghe veblog - شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند


دریا دلش از دست ما خونِ، چی بگم جنگل  دلش از دست ما خون ِ، از همه بدتر این زمین خاکی دلش خون تره


 روز جهانی زمین پاک هر ساله در 22 آوریل مصادف با 2 اردیبهشت در تمام دنیا برگزار و به همه مردم روی زمین یادآوری می شود که نباید سیاره خود "زمین" را فراموش کنند و به فکر حفظ آن باشند.
آِیاما به فکر زمین هستیم ؟
هروز که پایم را از خانه بیرون می گذارم و  رهسپار  اداره می شوم ،در بدو خارج شدنم از درب منزل صورت زیبای زباله را رویت می کنم تا اینکه به اداره می رسم.
فکر می کنید که در مسیر راه چه می شود، دیگر زباله ای در مسیر راهم رویت نمی کنم، آری یا خیر؟ ،نظر شما چیست؟ بعضی از شما درست و بعضی غلط  گفتید، اما آن هایی که درست گفته اند و حرفشان این بوده است که آری، می خواهم بگویم که آری همیشه در رفت برگشت به اداره و خانه این زباله های نقش بسته بر زمین همچنان چشمانم را آزار می دهد و دربرخی از جاه تعفن زباله نیز آزار دهنده است،  کار کردن در اداره هیچگاه مرا خسته و آزرده نمی کند ،اما به محض خارج شدن از اداره و رویت مجدد زباله های نقش بسته بر زمین خستگی مضاعفی بر شانه ام سنگینی می کند و تا اینکه به خانه می رسم عصبیت بر من غالب می شود ، آیا می شود که  من ،تو ،او ،ما،شما و ایشان قدری با خود فکر کنیم که اگر اینگونه راهمان را ادامه دهیم در سال های آتی خودمان به زباله تبدیل می شویم و از کرات دیگر بایستی بیایند و مارا جمع آوری کنند . قدری به خود آییم تا در آینده  زمین پاکی را برای آینده گان مان به ارمغان ببریم و از تف و لعنت آن ها خودرا مصون نگه داریم.

شکر نعمت نعمتت افزون کند  
 کفر نعمت از کفت بیرون کند

طبقه بندی: مطالب Contents، عکس Photo،
برچسب ها: دریا همون دریا بود، دلها همون دل ها بود، دریا دلش از دست ما خونِ، چی بگم جنگل دلش از دست ما خون ِ، از همه بدتر این زمین خاکی دلش خون تره،

تاریخ : چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 | 12:53 ق.ظ | نویسنده : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.