تبلیغات
وبلاگ باغ تنگه «باقرتنگه» baghertange/baghtanghe veblog - خبرگزاری مهر: شادمان: طرح دریای نوروزی در مازندران اجرا نمی شود

شادمان:

طرح دریای نوروزی در مازندران اجرا نمی شود

شناسهٔ خبر: 2516544
ساری - مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران گفت: باتوجه به ایام فاطمیه در نوروز۹۴ جهت حفظ حرمت ایام سوگواری یاس نبوی طرح دریا درسطح استان اجرا نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی شادمان عصر چهارشنبه در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان، افزود: کلیه مراکز در سواحل مازندران که از ظرفیت خدمات رسانی به مسافران و میهانان نوروزی برخوردار هستند همچنان سنوات گذشته به خدمات رسانی میهمانان نوروزی می پردازند.

وی افزود:همانطور که باید در ایام تعطیلات و نوروزی به ارائه و ایجاد محیط شاد ومفرح برای مسافران وهم استانی ها بپردازیم با وجود ایام فاطمیه شئونات اسلامی وحرمت این ایام توسط متولیان فرهنگی حفظ شود.

مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران برآمادگی مساجد سطح استان در استقبال از مسافران نوروزی تاکید و تصریح کرد: همانطور که در منازل، ادارات و سایر اماکن آماده استقبال از نوروز می شویم لذا باید مساجد جهت استفاده معنوی مسافرین همگام با آن ایام آراسته شود.

تهیه و توزیع بسته های فرهنگی

شادمان با اشاره به تهیه و توزیع بسته فرهنگی بهزیستی مازندران در بین مسافران و گردشگران نوروزی گفت: جهت اطلاع رسانی هر چه بیشتر خانواده ها از آسیبات اجتماعی و جلوگیری از این ناهنجاری ها و ترویج فرهنگ صحیح دربین خانواده ها به دنبال افزایش چاپ وتوزیع این بسته ها در سطح استان هستیم.   

این مسئول با بیان انعقاد تفاهم نامه سازمان تبلیغات، ستاد احیا و وزارت کشور افزود: رویکرد این تفاهم نامه در واقع حاکمیت نظم وهماهنگی خاصی را برای متولیان اجرای امر به معروف  و نهی از منکر به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: ایجاد چارچوب قوانین در این امر قطعا سبب امنیت عامرین به امر به معروف و نهی از منکر خواهد شد.

به گفته مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران در تکلیف حاکمیت این طرح تکلیف شرعی از کسی سلب نشده بلکه تبلیغ و اقدامات فرهنگی به صورت سازمان یافته انجام می شود.

شادمان در ادامه بر همکاری و هماهنگی متولیان فرهنگی در تهیه وتوزیع بسته های فرهنگی در سطح استان تاکید و خاطرنشان کرد: هر دستگاهی با ارائه پیشنهاد و راهکار می تواند مکمل دستگاه دیگر باشد تا بهتر بتواند به آسیبات فرهنگی سطح استان بپردازد.

وی توزیع بسته های فرهنگی ویژه نوروز، مراسم تحویل سال نو در گلزار شهدای گمنام، ویژه برنامه فاطمیه، طرح نوروزی آرامش بهاری و سوگواره یاس نبوی، اجرای برنامه نوروز خوانی قبل از آغاز سال نو، برپایی نمایشگاه کتاب ویژه برنامه تئاتر درمانی در۱۰ شهرستان، اعزام روحانی جهت پوشش تبلیغی در روستاها، غبار رویی هئیات مذهبی ومراکز قرآنی در روستاها و شهرها شناسایی و اعزام روحانی به مساجد بین راهی و شبانه روزی، اجرای ورزش همگانی وجشنواره بومی محلی، فعال کردن کتابخانه های ستاد اسکان نوروزی را ازبرنامه های فرهنگی نوروز ۹۴برشمرد.

اجرای نمایش تئاتر درمانی در ۱۰ منطقه گردشگرپذیر مازندران

این مسئول با اشاره به اجرای نمایش تئاتر درمانی در ۱۰ منطقه گردشگرپذیراستان افزود: با هماهنگی جهاد دانشگاهی ونیروی انتظامی این نمایش در کنار۱۰ سواحل و منطقه گردشگر پذیر مازندران با رویکرد سبک زندگی در بحث روابط خانوادگی، سوتفاهم های موجود در جامعه، اعتیاد، جراحی زیبایی و محیط زیست  اجرا می شود.

در ادامه رمضانعلی گلچوبی با بیان سه طرح محوری بهزیستی درایام نوروز اظهار داشت : اولین طرح ارتقا سلامت پیشگیری ازاعتیاد، آسیب های اجتماعی و روان براساس نیاز سنجی در بحث شیشه، قلیان و در حوزه سلامت، روان  و ایدز۱۰ بروشور به عنوان فلش کارت در طول ایام نوروز به تعداد ۲۰۰ هزار بسته فرهنگی تکثیر و توزیع می شود.

وی اذعان داشت: با توجه به حجم وسیع واستقبال بسیار بالای گردشگران در این استان توزیع۲۰۰ هزار بروشور تنها ضمن امر اطلاع رسانی تنها اقدام پژوهشی را درپی خواهد داشت لذا با افزایش چاپ بروشورها قطعا از بسیاری آسیبات فرهنگی واجتماعی جلوگیری خواهد شد.

معاون توسعه و پیشگیری بهزیستی مازندران گفت: این بسته های فرهنگی در مناطق پر تراکم و پرتردد از جمله فرودگاه ها، راه آهن ها و ترمینال های مسافربری در سطح شهرستان های استان توزیع می شود.

وجود ۷۰ هزار معلول

وی با اشاره به معلولیت های ناشی از تلفات جاده ای گفت: در حال حاضر ۷۰ هزار معلول ضایعه نخاعی ناشی از از تصادفات و تلفات جاده ای داریم که جهت کاهش این معضل باید به درستی فرهنگ رانندگی توسط متولیان این امور تبیین شود که اداره بهزیستی با استقرار اورژانس جاده ای و مشاوره های بهزیستی به دنبال افزایش سطح برانگیختگی افراد در خانواده ها هستیم.

امانت‌داری و اخلاق‌مداری

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع " خبرگزاری مهر " مجاز است.
طبقه بندی: اخبار News،
برچسب ها: خبرگزاری مهر: شادمان: طرح دریای نوروزی در مازندران اجرا نمی شود،

تاریخ : جمعه 22 اسفند 1393 | 11:28 ب.ظ | نویسنده : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.