تبلیغات
وبلاگ باغ تنگه «باقرتنگه» baghertange/baghtanghe veblog - دهیاری باقرتنگه و گذری بر مسئولیت امور روستا در قبل و بعد از انقلاب اسلامی


دهیاری و شورای اسلامی روستای باقرتنگه در کوچه بهزیستی و همجواری اداره بهزیستی روستای باقرتنگه قرار دارد .شورای اسلامی و دهیاری روستا قبلا در مکان های استیجاری واقع در مکان قرض الحسنه فعلی و قبل از آن در یکی از مکان های دیگر فعالیت می کرد.
هم اکنون مکان دهیاری و شورای اسلامی روستای باقرتنگه در ساختمانی که زمان قبل از انقلاب به سپاه ترویج و آبادانی  رژیم شاهنشاهی متعلق بوده است که  پس از انتخابات  چهارمین  دوره از انتخابات شورای اسلامی  بعد از باز سازی به این مکان انتقال پیدا کرد و مشغول به فعالیت های عمرانی و ... روستا شدند.  


گذری بر مسئولیت امور روستا در قبل و بعد از انقلاب اسلامی روستا

روستای باقرتنگه در قبل از انقلاب اسلامی ایران بصورت کد خدا منشی اداره می شد که در قبل از انقلاب اسلامی به گفته قدیمی ها پنج کدخدا از اهالی محل  بنام ها ی «کرامعلی حسن پور»، «محمد ابراهیم باقری»، «نبی  اسماعیلیان»، «اسداله علی نژاد« و «شعبان شعبان نتاج» به ترتیب  مسئولیت امور روستا را بر عهده داشتند. بیشترین دوران کدخدایی را مرحوم اسداله علی نژاد برعهده داشته است و پس از پیروزی انقلاب اسلامی «برارجان قدم پور» به عنوان معتمد محل و نماینده بخشداری عهده دار مسئولیت روستا بود و در  زمانی که  شورا های اسلامی تشکیل شدند در سومین دوره شورای اسلامی روستا  با تعین دهیار بجای معتمد و کدخدای محل،  مسئولیت امور روستا را به عهده گرفت که از سوی شورای اسلامی محل معرفی و منسوب می شد، اولین دهیار این روستا سید حمید طاهری است که  از سومین دوره  انتخابات شورای اسلامی تا کنون مسئولیت خود را بر عهده دارد.

مروری بر اتشکیل  شورای اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی

  در اولین دره از شورا های که  به عنوان  شورای جهادی  از سوی جهاد سازندگی صورت پذیرفت 

آقایان رمضان شعبان نتاج ، صادق علیجانی ، امراله پور حسین، فیروز رضائی و برارجان قدم پور که فعالیت خود را تا سال 78 انجام دادند .

اما در اولین دوره شورای اسلامی  که در سال 1378  توسط مردم انتخابات صورت پذیرفت ،

آقایان  اسماعیل اسماعیل نژاد، صادق علیجانی، هوشنگ دکلان، ابراهیم ذوالفقاری و  محمد علی داداشی که فعالیت خود را تا انتخابات بعدی که در سال 82 صورت پذیرفت ادامه داند.

در  دومین دوره  شورای اسلامی روستا که در سال  1382 انتخابات آن صورت پذیرفت

آقایان  قربان مرادی ، ابراهیم ذوالفقاری ، محمود گلچوب ، عزیز گلچوب  و  هوشنگ دکلان که تا سال 86 فعالیت خود را در این دوره ادامه دادند.

در سومین دوره شورای اسلامی  روستا در سال  1386

آقایان محمود میر آقائی ، موسی ذوالفقاری ، قربان مرادی ، شمس اله اسماعیلیان ، عباس غلامپور انتخاب شدند ، که در این دوره بنا بر بخشنامه از سوی بخشداری دهیار بجای کدخدا و معتمد محل بروی کار امد و اولین دهیار روستا سید حمید طاهری است که در این دوره منصوب شد و تا کنون در این مسئولیت مشغول بکار است و در شورای چهارم نیز به فعالیت خود ادامه داده است.

و  در چهارمین دوره شورای اسلامی روستا درسال 1392

 منتخبین مردم آقایان  آقابرار حسن پور،موسی ذوالفقاری ،محمود آدینه پور، غفور آدینه پور و  خانم زینت رنجبر کار خود را آغاز کرده و مشغول انجام وظیفه هستند  .


طبقه بندی: عکس Photo،
برچسب ها: دهیاری باقرتنگه، شورای، اسلامی،

تاریخ : سه شنبه 14 بهمن 1393 | 05:23 ب.ظ | نویسنده : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.