تبلیغات
وبلاگ باغ تنگه «باقرتنگه» baghertange/baghtanghe veblog - دریای غم ساحل نداره
دریای غم ساحل نداره
امروز - 03:13


 
سخن نیوز : /حمیدرضا گل محمدی/  زمانی روزگاری داشتیم ساحل دریای آبی داشتیم عصرهای جمعه خوب و قشتگ پا کنارساحل زیبایمون می گذاشتیم وبر این باور بودیم دریای غم ساحل ندارد روستای ساحلی باقرتنگه هم ساحل ندارد؟؟؟!!!... یکی بود یکی نبود زیر گنبد کبود هیچکی نبود، هیچکی نیست و هیچکی نخواهد بود... روزی روزگاری در یک خطه سرسبز که هم کوه داشت و هم جنگل و هم دریا، روستایی به اسم روستای باغ تنگه که الان بهش میگن باقرتنگه از زمان ها دور جزء مشهد سر بود که الان بهش میگن بابلسر، از فضای خوبی برخوردار بود که دور تادورشو بجز شمال اون روستا که دریا بود و تمام فضاشو ماسه بادی با درختای انار ترش پوشانده بود، شالیزاری ها و پنبه زاری ها، نی زاری ها و مراتع می پوشوندند. به زبون روستایی های باقرتنگه قبل از انقلاب دوتا دریا تو بابلسر بود، یه دریای شلوغ، یه دریای خلوت. که شهری ها و تهرانی ها و مسافرا به دریای شلوغ که الان بهش میگن پارکینگ می رفتن اونجا حالشو می بردند .
یادم که دریای خلوت که الان اراضی اون مال دانشگاه و نیروی هوایی و علی آباد میر و مخابرات و یه قسمتی از اونو هم شیلات داره محل شنای روستایی ها بود که بعد از ظهر جمعه تابستونا دسته جمعی بساطشون جمع می کردن و پای پیاده و یا با اسب و بعضی ها هم با دوچرخه راه می افتادن و می رفتن  دریا خلوت تا یه کمی از خستگی های هفتگی خودشون و در کنن، زنا و مردای روستائی هم در طول سال به کنار ساحل می رفتند تا اینکه هیزوم هایی رو که دریا پس می زد جمع کنن و بیارن خونه و با هاش غذا بپزن و یا گرم بشن ، مسیر راه هم یه آشغال سری بود که اون زمان بابلسری ها اونجا رو کرده بودند کلاس آشغالاشون که بوی تعفنش همه روستا رو بر می داشت ، اما روستائیا می ساختن و هیچی نمی گفتن چون زورشون نمی رسید که کاری کنن ، بگذریم...
روستایی های باقرتنگه پس از گذشت چند سال از انقلاب دیگه از داشتن ساحلی که مال خودش باشه محروم شدن، حتی تمام راه های روستا به دریا که قبلا به دریا خلوتشون می رفتن بسته شده و راهی برای رفتن کنار دریا و درد دل با این دریاچه ای که بهش میگن دریا، ند ا ر ن، سال های سال که روستایی ها غمگین و افسرده با حسرت آرزوی این رو دارن که از مسیر سابقشون برن به دریا و تنی به آب بزنن و یاد ایام قدیم بیافتن و بلکه از این نعمت خدا دادی بهره مند بشن.
چند سال پیش رییس دانشگاه مازندران توی یه نشست 28 مرداد 92 به خبرنگارا گفته بود که توی هیئت امنای دانشگاه تصویب شده که یه راه 16 متری بین نیروی هوایی و دانشگاه قراره باز کنن که هنوز هیچ خبری نیست. آیا روستاییان باقرتنگه از ساحل خودشون بهره مند میشن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دریای غم ساحل ندارد روستای ساحلی باقرتنگه هم ساحل ندارد؟؟؟!!!...
کد خبر : 10134
پایگاه خبری ، تحلیلی ، اطلاع رسانی سخن نیوز
http:


طبقه بندی: اخبار News،
برچسب ها: دریای غم ساحل نداره،

تاریخ : دوشنبه 6 بهمن 1393 | 07:12 ب.ظ | نویسنده : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.