تبلیغات
وبلاگ باغ تنگه «باقرتنگه» baghertange/baghtanghe veblog - یادگار دوران /روستای ساحلی باقرتنگه هم ساحل ندارد؟؟؟!!!...
یه زمانی روزگاری داشتیم
ساحل دریای آبی داشتیم
عصر های جمعه خوب و قشتگ
پا کنار ساحل زیبایمون می گذاشتیم


دریای غم ساحل ندارد

روستای ساحلی  باقرتنگه  هم ساحل ندارد؟؟؟!!!...

یکی بود یکی نبود زیر گنبد کبود هیچکی نبود، هیچکی نیست و هیچکی نخواهد بود... روزی روزگاری در یک خطه سرسبز که هم کوه داشت و هم جنگل و هم دریا، روستایی به اسم روستای باغ تنگه  که الان  بهش میگن باقرتنگه  از  زمان ها دور جزء مشهد سر بود که الان بهش میگن بابلسر، از فضای خوبی برخوردار بود که  دور تادورشو بجز شمال اون روستا که دریا بود و تمام فضاشو ماسه بادی با درختای انار ترش پوشنده بود، شالیزاری ها و پنبه زاری ها، نی زاری ها و مراتع می پوشوندند.

به زبون روستایی های باقرتنگه قبل از انقلاب  دوتا دریا تو بابلسر بود، یه دریای شلوغ، یه دریای خلوت. که شهری ها و تهرانی ها و مسافرا به دریای شلوغ که الان بهش میگن پارکینگ می رفتن اونجا حالشو می بردند . یادم که دریای خلوت که الان اراضی اون مال دانشگاه و نیروی هوایی و علی آباد میر و مخابرات و یه قسمتی از اونو هم شیلات  داره  محل شنای روستایی ها بود که بعد از ظهر جمعه تابستونا دسته جمعی بساطشون جمع می کردن و پای پیاده و یا با اسب و بعضی ها هم با دوچرخه راه می افتادن و می رفتند دریا خلوت تا یه کمی از خستگی های هفتگی خودشون و در کنن، زنا و مردای روستائی هم در طول سال به کنار ساحل می رفتند تا اینکه هیزوم هایی رو که دریا پس می زد جمع کنن و بیارن خونه و با هاش غذا بپزن و یا گرم بشن ، مسیر راه هم یه آشغال سری بود که اون زمان بابلسری ها اونجا رو کرده بودند کلاس آشغالاشون که بوی تعفنش همه روستا رو بر می داشت ، اما روستائیا می ساختن و هیچی نمی گفتن چون زورشون نمی رسید که کاری کنند، بگذریم...

روستایی های   باقرتنگه پس از گذشت چند سال از انقلاب دیگه از داشتن ساحلی که مال خودش باشه محروم شدن، حتی تمام راه های روستا به دریا که قبلا  به دریا خلوتشون می رفتن بسته شده  و راهی برای رفتن کنار دریا و درد دل با این دریاچه ای که بهش میگن دریا، ند ا ر ن، سال های سال که روستایی ها غمگین و افسرده   با حسرت آرزوی این رو دارند که از مسیر سابقشون برن به دریا و تنی به آب بزنن و یاد ایام قدیم بیافتن و بلکه از این نعمت خدا دادی بهره مند بشن.

چند سال پیش رییس دانشگاه مازندران توی یه نشست 28 مرداد 92 به خبرنگارا گفته بود که توی هیئت  امنای دانشگاه تصویب شده که یه راه 16 متری بین نیروی هوایی و دانشگاه قرار باز کنن که هنوز هیچ خبری نیست.

آیا روستاییان باقرتنگه از ساحل خودشون بهره مند میشن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دریای غم ساحل ندارد

روستای ساحلی  باقرتنگه  هم ساحل ندارد؟؟؟!!!...

یه زمانی روزگاری داشتیم
ساحل دریای آبی داشتیم
عصر های جمعه خوب و قشتگ
پا کنار ساحل زیبایمون می گذاشتیم

طبقه بندی: مطالب Contents،
برچسب ها: روستای ساحلی، باقرتنگه هم ساحل ندارد؟؟؟!!!...،

تاریخ : یکشنبه 21 دی 1393 | 11:37 ق.ظ | نویسنده : حمیدرضا گل محمدی تواندشتی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.