تبلیغات
وبلاگ باغ تنگه «باقرتنگه» baghertange/baghtanghe veblog - سردار شهید عیسی ذوالفقاری

سردار شهید عیسی ذوالفقاری

شهید عیسی ذوالفقاری در سال 1336 در خانواده‌ای مذهبی در روستای باقر‌تنگه شهرستان بابلسر چشم به جهان گشود.

دوران كودكی را با رنج و مشقت سپری نمود و در دوران تحصیلی با مشكلات زیادی مواجه بود.
از شهریور 1355 به مدت چهار ماه دوره‌ی آموزشی خدمت نظام وظیفه را در جلدیان (آذربایجان غربی) و سپس حدود شش ماه در گارد جنگل بندرانزلی و مدت 14 ماه پایان خدمتش را در پادگان مرزن آباد چالوس گذراند.

در دوران خدمت سربازی سعی می‌كرد كه دیگر سربازان را به اسلام و نماز دعوت نماید. در گارد جنگل بندر انزلی اتاق كوچكی را به عنوان نمازخانه انتخاب نمود و با خرید مُهر و چند كتاب مذهبی دیگران با به مطالعه و مباحثه درباره‌ی مسائل دینی دعوت می‌كرد.

پس از پایان خدمت سربازی به بابلسر برگشت و در مهر ماه سال 1359 ازدواج نمود. در تظاهرات علیه رژیم منحوس پهلوی فعالیت گسترده‌ی داشت. ایشان از عناصر اصلی خلع‌ سلاح ژاندارمری بود. بعد از انقلاب پس از مدت كوتاهی همكاری با ژاندارمری در واحد عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان بابلسر انجام وظیفه نمود.شهید ذوالفقاری برای خدمت به افراد مستضعف، فقیر و كم‌درآمد صندوق قرض‌الحسنه‌ی حضرت ولی‌عصر (عج) را در روستای باقرتنگه تأسیس نمود كه تاكنون منشأ خدمات بسیاری بوده است.
اولین بار در سال 1359 قبل از شروع جنگ به كردستان اعزام شد و در آن جا از ناحیه‌ی پا زخمی شد.

در سال 1361 با اوج گرفتن ترور شخصیت‌ها توسط منافقین ایشان به عنوان مسئول یگان حفاظت شخصیت‌ها در سطح شهرستان بابلسر معرفی شد و در این مدت در حالی كه مسئولیت این یگان را به عهده داشت سه بار به جبهه‌ی غرب اعزام شد و در عملیات بیت‌المقدس هم حضور داشت و برای بار دوم مجروح شد.

در دفعاتی كه ایشان به جبهه اعزام می‌شد مسئولیت‌هایی را بر عهده داشت كه مسئولین و فرماندهان ارشد جنگ با دیدن مدیریت، توان‌مندی و روحیات رزمی او تصمیم گرفتند مسئولیتی بالاتر به او بسپارند. آن روزها مناطق پنج گانه‌ی سپاه تشكیل شده بود و هر منطقه 4 الی 6 استان را تحت پوشش خود قرار می‌داد. در مرداد ماه سال 1364 مسئول دفتر فرماندهی منطقه‌ی سه سپاه پاسداران به او محول شد.
در بهمن ماه سال 1364 فرماندهی دژبانی سپاه جنوب (كربلا) منصوب شد.

دژبانی جنوب، از جبهه‌های میانی یعنی از چنگوله تا دهانه‌ی فاو (رأس‌البیشه) را تحت كنترل داشت. مسئولیت این دژبانی، بیش‌تر كارهای حفاظتی و امنیتی بود كه با تقسیم منطقه به سه بخش منطقه‌ی قرمز، منطقه‌ی زرد و منطقه‌ی سفید، حائلی بین رزمندگان و مردم غیرنظامی ایجاد می‌كرد و در غالب پاسگاه‌های ثابت و سیار گشت‌های سیار، حمل اسرا و استتار و اختفا در مناطق عملیاتی و جلوگیری از ورود افراد نظامی به مناطقه غیرنظامی و بالعكس و ممانعت از نفوذ جاسوسان و ستون پنجم به مناطق جنگی و رزمی را بر عهده داشت.

در آذر ماه سال 1365 با حفظ سمت فرماندهی دژبانی جنوب به مسئول واحد دژبانی سپاه یكم منصوب شد.

سرانجام در چهارم دی ماه سال 1365 در عملیات كربلای 4 به درجه‌ی رفیع شهادت نائل گردید.از وی، سه فرزند پسر به نام های رزاق، یاسر و حمزه به یادگار مانده است.

.: Weblog Themes By SlideTheme :.